На аеродром во Малезија запленети 18 рогови од носорози

Според него малезиските службеници дејствувале откако добиле и пронашле во петокот дрвена кутија со рогови од носорог на карго терминал на меѓународниот аеродром во Куала Лумпур.

Роговите од носорог се користат во кинеската традиционална медицина, а според малезиските закони, нивниот увоз не е дозволен без лиценца.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.