На Ќафасан уапсени државјани на Албанија

20

На Граничниот премин „Ќафасан“ вчера вечерта од слобода бил лишен Р.К.(32) од Р.Албанија, затоа што при извршена проверка било констатирано дека се наоѓа на стоп-листа со мерка „апси“, по барање на Интерпол Германија, информира МВР.

Тој бил предаден во Полициската станица Струга за понатамошна постапка.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.