На автопатот Кичево-Охрид ќе пораснат компири

335

СДСМ ќе го паметат по рушењето на споменикот на Ќосето, рушењето на оградата пред Владата, тунелот под Калето и други „проекти, истакна Антонио Милошоски во емисијата „Само вистина“.

Тој потсетува дека на автопатот Кичево-Охрид ќе пораснат компири бидејќи изградбата е запрена.

„Тие сакаат да зборат што било пред четири години, тој снег се стопи.СДСМ се мајстори за изговори.Македонија има одлични градежни инжинери како и Кина. Би бил многу наивен ако поверувам дека Кинезите го згрешиле автопатот а го направиле Кинескиот ѕид. Единствено што не можеа да се договорат кој да биде подизведувач. Автопатот беше добро проектиран“, рече Милошоски во емисијата „Само вистина“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.