На дело фатени дрвокрадци во струшко

Полицијата минатата недела на дело фатила лица кои бесправно сечеле дрво во струшко Горна Белица.

Лицата се дале во бегство, додека 20 метри кубни огревно буково дрво се предадени на Шумската полиција.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.