0.8 C
Skopje
вторник, декември 5, 2023

На играчот на С.Арабија кој се судри со голманот му се заканува крај на кариерата!?

Тимот на Саудиска Арабија вчера го приреди најголемото изненадување, и ја совлада селекцијата на Аргентина. Победата не остана во сенка на тешката повреда на Јасер Ал-Шахрани кој при еден дуел имаше жесток судир со својот голман Ал Оваис, и заработи удар во главата од коленото на чуварот на мрежата.

Веднаш падна на земја, а голманот беше во шок после она што се случи. Ал Шахрани веднаш е однесен во болница, а прегледите покажаа дека во прашање е тешка повреда, и дека Мундијалот за него е веќе завршен.

Ал-Шахрани добил скрешници на вилицата и на неколку коски на лицето, а имал и внатрешно крварење. Снимките од ултразвукот покажаа дека ситуацијата е алармантна, и веднаш ќе му биде направена операција, но дека не е во животозагрозувачка состојба.

Од таборот на Саудиска Арабија соопштија дека нивниот играч ќе биде под медицински надзор следните денови.

https://twitter.com/MickyJnr__/status/1595132930044854272?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1595132930044854272%7Ctwgr%5E1bea5893f20b702f14e9468bcd1a8144ee6be8b1%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fkurir.mk%2Fsport%2Ffudbal%2Fshok-od-katar-na-igrachot-na-s-arabija-koj-se-sudri-so-golmanot-mu-se-zakanuva-kraj-na-karierata%2F

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.