На Јанева и се слошило, седницата одложена за утре (ВИДЕО)

Собраниската седница на која Катица Јанева одговара на пратенички прашања ќе продолжи утре во 13 часот.

Седницата иако требаше да трае до 23 часот, била прекината затоа што специјалната јавна обвинителка не се чувствувала добро.

Во моментот кога Јанева ја напуштила салата на говорницата бил пратеникот Крсто Мукоски кој побарал реплика.

Инаку, во текот на денот Катица Јанева одговараше на прашања поврзани со транспарентноста и објективноста на Специјалното обвинителство, при што дел од пратениците обвинија дека ова обвинителство не се однесува професионално.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.