На лидерската средба власта ги гуши преговорите и не сака договор

437

Моменатлно лидерската средба е во пат позиција и мометално има пауза во преговорите меѓу лидерите на СДСМ и ВМР-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христија Мицкоски.

Од извори во преговорите дознаваме дека власта ги гуши преговорите, очигледно не сака договор. Преговорите вртат во круг, вели изворот од преговорите и додава дека преговарачкиот тим на власта разговорите ги враќа на прашања кои се сметале за затворени. Оцигледно е дека власта не сака договор

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.