Најмалку 13 загинати во сообраќајна несреќа во Словачка

17

Најмалку 13 луѓе загинаа, а 20 се повредени при денешниот судир на автобус и камион во Словачка.

Несреќата се случи во близина на градот Нитра, 100 километри источно од Братислава.

Пожарникарите наведоа дека е можно да се зголеми бројот на жртви и на повредени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.