Најмалку две лица загинаа при пожар во рафинерија во Сибир

Две лица загинаа, а петмина се повредени откако изби пожар во рафинеријата во сибирскиот град Ангарск.

Гувернерот на рускиот регион Иркутск, Игор Кобзев изјави дека пожарот е предизвикан од истекување на гас.

Тој додаде дека е отворена истрага за евентуално кршење на безбедносните стандарди.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.