На Пелистер падна првиот снег 

Врвот Пелистер на планината Баба, од утрово забеле од снежна покривка. Фотографијата на социјалните мрежи ја сподели Јонче Илиевски во групата Ски и Сноуборд МК.

Ова се први снежни врнежи оваа есен.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.