На социјалните мрежи потсетуваат: Пендаровски ги нарекуваше ДУИ тендераши кои создаваат етнички тензии

163

Стево Пендаровски е изборот на СДСМ и ДУИ, но и на другите коалициони партнери за претседателски кандидат.

Пендаровски беше во трката и минатите избори против актуелниот претседател Ѓорѓе Иванов од кого претрпе пораз.

По соопштувањето на одлуката, твитерџиите веднаш реагираа за ваквиот избор. Тие потсетија дека Пендаровски на парламентарните избори во 2016 година зборуваше против ДУИ, нарекувајќи ги тендераши кои создаваат етнички тензии. Интересно е што Пендаровски баш сега, доби поддршка од истите.

Мартиан@MartianFromMKD

Стево Пендаровски за Али Ахмети и ДУИ: тендераши, немаат никаков резултат, фингираат меѓуетнички тензии, филмовите на Али Ахмети не помиунуваат.

50 people are talking about this

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.