На „Табановце“ се чека околу еден час за излез

На Граничниот премин Табановце се бележи зголемена фреквенција, а времето на чекање за излез од државата е околу еден час, информира АМСМ во пладневниот извештај за состојбата на патиштата.

На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.