На „Табановце“ за излез од Македонија се чека два часа

Од АМСМ известуваат дека на граничниот премин Табановце за излез од државата има чекање околу два часа.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.