На Табановце за излез од земјава се чека и до еден час (ФОТО)

На граничниот премин Табановце за излез од државата попладнево се чека околу 45 минути.

На останатите нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, соопшти АМСМ.

Детално сликата на останатите гранични премини погледнете ја ТУКА.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.