На три гранични премини за влез се чека по еден час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, а на граничните премини Табановце, Пелинце и Богородица се чека по еден час за влез во државата, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.
На ГП Табановце, ГП Пелинце и ГП Богородица за влез во државата се бележи зголемена фреквенција на возила, времето на чекање е околу еден час.
На останатите гранични премини од македонска страна, нема поголеми задржувања за влез и излез од државата, информираат од АМСМ.