Најуспешниот македонски селектор Шунодвски ќе работи во Катар

34

Поранешниот селектор на македонската ракометна репрезентација Звонко Шундовски е нов тренер на Ал Рајан од Катар. Информацијата ја потврди самиот катарски тим. Шундовски е селектор кој го постигна најголемиот успех со репрезентацијата на Македонија и тоа на ЕП во 2012-та година кога беше освоено петтото место.

Шундовски претходно беше тренер на Металург, потоа романски ЧСМ Букурешт и Констанца. Едно време беше и селекторо на селекцијата на Израел.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.