Над 190 возачи санкционирани во Скопје, 20 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (21.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 194 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 20 санкции, 16 мерки за возење без возачка дозвола, три мерки за возење под дејство на алкохол.

Изречени се 10 мерки за нерегистрирани возила, три санкции за возач почетник, 10 санкции за користење мобилен телефон, пет мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло)…

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.