Над 200 заразени во БиХ, 14 починаа

37

Во последните 24 часа во БиХ се идентификувани 215 новозаразени со коронавирус.

Од таа бројка, 164 се од Федерацијата БиХ, каде што се регистрирани вкупно 14 смртни случаи – пет во изминатите 24 часа и девет од претходните, за кои беше објавено подоцна.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.