Над 41 отсто излезност до 17 часот

62

Според последните податоци објавени на веб страницата на Државната изборна комисија, до 15 часот правото на глас го оствариле над 40 отсто од гласачите.

Oдносно, гласале 41,31 % според обработени 58,95% проценти од податоците.

Досега вкупно гласале 444.318 гласачи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.