Над нулата утрово само во Дојран, најмногу снег во Крушево

Најмногу снег има во Крушево 32 сантиметри, 15 во Пожаране и 7 во Берово.

Времето утрово е студено, а преку денот ќе биде сончево. По одделни котлини претпладне магливо, или со ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10 степени.

Во Скопје утрото студено со услови за слаба магла, а преку денот сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне 7 степени.