Над три илјади луѓе на Априлијадата во Гази Баба

Во сабоата ма плоштадот во Автокоманда се оддржа Априлијадата 2023 година. Организатор на априлијадата беше општина Гази Баба и истата со свое обраќање ја отвори градоначалникот Бобан Стефковски.

За настанот, градоначалникот Стефковски објави на својата официјална страна на фејсбук на која што напиша:

„Слика каква што Гази Баба не памети… Повеќе од 3000 луѓе го исполнија плоштадот во Автокоманда на Априлијадата 2023 година..

Одлична забава ни приреди маскотата Биби, но за жал временските услови не ни дозволија до крај да ја реализираме програмата…

На сите дечиња им ветувам нова детска забава за многу скоро од денеска… Ви благодарам од срце на сите кои денес дојдовте и заедно испишавме нова страница од историјата на нашата Гази Баба.

Со љубов за сите дечиња“.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.