Надал избори полуфинале на Грен слемот

24

Вториот светски рекет Рафаел Надал ќе игра во полуфиналето на Грен слемот Австралија опен, откако попладнево го победи Американецот Френсис Тиафо со максимални 3-0, по сетови 6:3, 6:4 и 6:2.

Во полуфиналето Шпанецот ќе се сретне со Гркот Стефанос Циципас.

Грен слемот во Мелбурн се игра за награден фонд од 44,7 милиони долари.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.