Надал – Кирjoс, втор полуфинален пар на Вимблдон

Во четвртфиналните дуели на Вимблдон, Кирјос многу лесно во три сета го елиминираше Чилеанецот Кристијан Харин.

Надал пак, прилично се намачи и во пет сета го кршеше отпорот на американецот Тејлор Фриц. Претходно беше познато другиот полуфинален меч во кој Новак Ѓоковиќ ке игра против Британецот Камерон Нори.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.