Надал од Мастерс турнирот во Рим

Рафаел Надал е елиминиран во четвртфиналето од Мастерс турнирот во Рим откако синоќа загуби сензационално од Аргентинецот Диего Шварцман со 2:0 по сетови 6:2, 7:5.

Петнаесеттиот тенисер на светот одлично се држеше на овој меч, го доби првиот сет, а во вториот Надал на момент се врати но немаше сила дефинитивно да го добие мечот.

Во полуфиналето Шварцман ќе се сретне со Канаѓанецот Шаполавов.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.