-2.7 C
Skopje
вторник, декември 1, 2020

Надал славеше против Ѓоковиќ за 13. триумф на Ролан Гарос

36

Рафаел Надал го освои 13. Ролан Гарос во кариерата.

Во одличното финале од два сета, тој доминираше против Новак Ѓоковиќ, кој се разбуди само во третиот сет, но веќе беше доцна.

Шпанецот конечно победи со 6: 0, 6: 2 и 7: 5 и докажа дека терените во Париз се негови.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.