Нагелсман ќе биде нов селектор на Германија

Германскиот весник „Билд“ тврди дека Јулијан Нагелсман наскоро и официјално ќе биде потврден за нов селектор на Германија.

Германската фудбалска федерација и Нагелсман постигнале начелен договор за селекторското столче.

Остануваат уште некои ситни детали да се договорат па соработката и официјално да биде потпишана.

Неговиот договор ќе биде со важност до крајот на Европското првенство 2024 година.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.