Најлудите женски изговори за избегнување секс: Кој од нив е ваш?

80

Постои догма дека сексот престанува со стапувањето во брак. Вакво сценарио постои во секоја романтична комедија. И знаете што, тоа и не далеку од вистината.

Ова  се само дел од изговорите што жените најчесто ги користат за да ги одложат барем еден ден авантурите во спалната соба.

Ме боли глава (апсолутен шампион во изговорите).

Зарем немавме секс минатата недела?

Не можам да имам секс кога твојата мајка денеска беше во посета. Тоа ми го убива расположението.

Малку се здебелив, не се чувствувам секси.

Имам некоја инфекција таму доле.

Ме боли секој мускул од работа.

Децата се уште се будни.

Не се истуширав.

Не си се истуширал.

Само што ја средив косата.

Добив. (Тоа некогаш се користи и двапати месечно)

Ајде да се галиме, тоа е така романтично.

Не ти е роденден.

Пијан си? Чувствувам како алкохолот испарува од тебе, ме тера на повраќање.

Имам бронхитис или нешто друго. Можам да те заразам.

Ја споменува вашата мајка и го уништува моментот, секој е… пат.

Само што гледав Walking Dead.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.