Најмалку 21 жртва во напад во Сирија

54

Најмалку 21 лице било убиено , а десетина биле ранети  при воздушен удар на сириски воени авиони врз цели во Алепо.

Сириските сили ја гранатирале и улицата Салхија, главна трговска улица во Дамаск. Две гранати го погодиле реонот што се наоѓа во близина на зградата на парламентот. Под артилериски оган биле и квартот Казазин и реонот Амара. Ранети биле пет луѓе од кои две деца.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.