Најмалку 29 затвореници побегнаа од затвор во Мексико

113

Тунелот бил ископан во зона што одамна де факто била под контрола на затворениците, призна во изјава за локално радио Алберто Родригес.

Тоа бегство е нов удар за мексиканските власти откако пред една недела петмина членови на накокартел побегнаа од друг затвор во северозападниот дел од Мексико.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.