НАЈНОВО Тајландски сателит воочи 300 објекти што плутаат

73

Тајланд воочи 300 објекти кои плутаат во Индискиот океан во текот на сателитската истрага за исчезнатиот малезиски авион.

Објектите се со големина од два до 15 метри и расфрлани се на простор на околу 2700 км. југозападно од Перт во Австралија.

Аналитичарите велат дека тоа би можело да биде охрабрувачки знак и дека би можел да води кон исчезнатиот авион.

Од друга страна, се уште не е официјално потврдено дека овие објекти се поврзани со МХ370.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.