Наместо на сметка на штедилница парите во џеб

33

Педесет и деветгодишната С.Ч. од Богданци доби кривична поради проневера на службата.

Таа како благајник примила 102.000 денари од З.Р. од Гевгелија, кои наместо да ги уплати на сметката на штедилницата истите противправно ги присвоила и ја оштетила штедилницата за горенаведениот износ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.