Наместо пари во стопанството, пари во криминалното и непотистичко СЈО

Наместо пари за стопанството и за борба против пандемијата со корона, има пари само за клиентелата на СДСМ во поранешното СЈО.

На денот кога излегоа и велеа ќе ве спасиме од кризата, а видовме дека ништо не направија, на владина седница донеле уредба за пренамена на средства, за да им се исплатат на јавно-обвинителските службеници, истражители и други вработени од поранешното СЈО пари од буџетот на јавното обвинителство за тековни, трошоци, заостанати плати и заостанати тековни трошоци.

Нема пари за награда за докторите, но има за СЈО. Нема пари за маски, но има за СЈО.
Баснословна сума и баснословни пари за братучедите, роднините, тетките и стриковците на функционерите на СДСМ згрижени во СЈО.

На човека да му се згади од гадосите што ги прави оваа криминално-рекетаска власт.

Ова е статус кој на својот Фејсбук профил го објави генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.