Напад врз американска воена база во Сирија

34

Непознати лица извршиле напад врз американска воена база, која се наоѓа во близина на нафтеното наоѓалиште „Ел Омар“ во североисточниот дел на сириската провинција Деур ел-Зор, објавија локалните медиуми.

Според добиената информација, американските војници одговориле на нападот со „артилериски оган“.

Засега не се соопштени повеќе детали за инцидентот во врска со евентуални жртви или повредени лица.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.