Нападнат автобус во Албанија: Едно лица загина, едно е рането

Едно лице загина, а едно е рането, кога непознати лица нападнале автобус во јужниот дел на Албанија поради грабеж, соопшти албанската полиција.

Нападот се случил кај гратчето Тепелин, во јужниот дел на земјата, на линијата Тирана- Атина.

Дваесет и петгодишно момче починало во болница, а 19-годишно момче е рането и префрлено на лекување.

Напаѓачите од заседа пукале кон автобусот за да го запрат и да ги ограбат патниците. Возачот на автобусот сепак не застанал и продолжил да вози до првата полициска станица.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.