Нападнат и ограбен жител на с. Драмче, делчевско

100

Вчера околу 20,40 часот во с.Драмче, делчевско, во дворно место во куќа сопственост на Т.Р.(44) извршено е разбојништво над истиот од страна на две непознати лица на начин што истите физички го нападнале со тупаници во пределот на телото и главата, го врзале и под закана со нож му барале пари.

Откако истиот кажал дека нема, сторителите влегле во куќата, извршиле прабарување при што одзеле 1.100 евра, 2.000 денари, 10 лева и еден мобилен телефон. По преземени мерки пронајдени и приведени се две лица А.Д.(32) и П.Т.(34) двајцата од Свети Николе поради сомнение дека се можни сторители на кривичното дело.

По целосно документирање на случајот против истите ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.