Нападнати новинари во угостителски објект во Скопје

125

Поголема група од околу 7-8 луѓе, синоќа ги нападнале новинарите Љупчо Цветановски, Дејан Андоновиќ и Петар Серафимовски од Македонско Радио.

Нападот се случил на излез од угостителскиот објект „Александрија“.

Мотивот за нападот и идентитетот на напаѓачите засега се непознати.

Пред нападот немало никаква причина или претходна расправија. На лице место била повикана полиција.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.