Нападнато возило на Брза помош, возачот тешко повреден

102

Возило на Брза помош ноќеска околу полноќ било нападнато во близина на Центарот за зависници во скопската населба Кисела Вода, при што тешко е поврден возачот на амбулантното возило и искршени се стаклата.

Според информациите од Итната медицинска помош, возачот на возилото имал скршеница на раката и потрес на мозокот. Во текот на ноќта итно е опериран на Клиниката за трауматологија.

Полицијата информира дека екипата на Итната медицинска помош е нападната од засега непознати лица. Возачот, бил физички нападнат со тупаници, а докторката не била повредена.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.