Наполи му достави ултиматум на Икарди

20

Калчолигашот Наполи му достави ултиматум на напаѓачот на Интер, Мауро Икарди, до полноќ да каже дали сака да дојде во Неапол. Претходно неаполитанците му понудија понуда на клубот од Милано во висина од 65 милиони евра, пренесува „Газета дело спорт“.

До крајот на денот, 27-годишниот Аргентинец ќе треба да ја објави својата одлука. Неговата иднина ќе стане јасна во наредните неколку часа.

Минатата сезона Икарди одигра 37 натпревари за Интер, постигна 17 гола и оствари пет асистенции.

Договорот на Икарди со „неро-азурите“ важи до 30 јуни 2021 година.

Порталот „transfermarkt“ го проценува Аргентинецот на 80 милиони евра.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.