Наредната среда, 28. септември е неработен ден за прибадниците на бошњачката заедница

93

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека овој ден е прогласен за неработен за бошњачката заедница согласно Законот за празници во Македонија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.