Народот е разочаран, желен е за промени, истакнува Мисајловски

16

Денес заедно со Бојан Стојаноски, Дафина Стојаноска и Марија Андоновска ги посетив жителите на Волково во Ѓорче Петров. Народот е крајно разочаран, револтиран и понижен од ненародната власт предводена од Заев. Посакуваат вакво зло никогаш да не се повтори, а државата да ја превземат политичари со енергија и чесна намера кои ќе го вратат достоинството на граѓаните и Република Македонија.

Ѓорчепетровци се желни за промени!

Фејсбук статус на пратеникот и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.