Насер Зибери за договорот за влада на СДСМ и ДУИ: Немам коментар

298

Кандидатот на ДУИ за прв Албанец премиер, Насер Зибери, не сака да го коментира договорот за идната владата меѓу ДУИ и СДСМ.

„Немам коментар – кратко одговора Зибери“, пишува весникот Лајм.

Али Ахемти и Зоран Заев соопштија дека имаат договор за влада во која премиер ќе биде Зоран Заев до последните 100 дена од мандатот, а потоа ДУИ ќе предложи премиер за до организирање на новите избори.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.