Наставничка од Кавадарци позитивна на коронавирус, во изолација уште 24 ученици

27

Уште една наставничка од Кавадарци е позитивна на коронавирус, во изолација се 24 ученици, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Во изминатите 24 часа потврдени се девет случаи позитивни на Ковид-19 во Кавадарци и два во Неготино. Тие се на возраст од 22 до 69 години.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.