Наставничката пријавила во полиција, потрагата по девојчињата уште трае

Полицијата превзема мерки за пронаоѓање на двете девојчиња од Струмица, кои денеска околу 16 часот беа пријавени дека се изгубиле во СВР Скопје.

-Според пријавата на нивната професорка Е.А., последен пат ги видела пред трговскиот центар „Веро Џамбо“. Се преземаат мерки за пронаоѓање на малолетничките, информира МВР.

Станува збор за Антонија Јанкова (12) и Радмила Иванова (14), кои биле дојдени на еднодневна посета на Саемот за книги во Скопје.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.