Наумче Мојсовски се огласи за кривичната пријава од ДКСК

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) на денешната 81 седница донесе одлука да достави иницијатива до Јавното обвинителство за кривично гонење на актуелниот директор на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски и членовите на централната комисија поради основани сомнежи за злоупотреба и непочитување на ваучер системот на финансирање фондации и спортски клубови.

Запрашан за став околу оваа ситуација, Мојсовски за „Фокус“ не сакаше да дава дополнителни информации и притоа најави дека во понеделник ќе има прес-конференција на оваа тема.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.