Навивач на Нант избоден до смрт од фанови на Ница (ФОТО)

Навивач на францускиот прволигаш Нант бил убиен при судирот со фановите на Ница пред натпреварот во Лига 1.

Управата на Нант објави дека нивниот навивач бил избоден повеќе пати, а докторите не успеале да му го спасат животот.

„Л’Екип“ објави дека тој бил член на навивачката група „Лоара“ и имал 31 година, а бил избоден од зад грб.

Според медиумот, убиецот избегал од местото на инцидентот, но потоа се пријавил во полициска станица.

https://twitter.com/thecasualultra/status/1731249264603377752?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1731249264603377752%7Ctwgr%5E11f9d442146278c5660f4002ac4cfa40cfc79723%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fkurir.mk%2Fsport%2Ffudbal%2Fnavivach-na-nant-izboden-do-smrt-foto%2F

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.