НБА: Гостите супериорни

265

На деветте натпревари во НБА лига, победи забелеааа пет гостинските екипи, а меѓу нив беа и Сан Антонио и Оклахома Сити. Мамузите славеа на гостувањето кај Милвоки со 109:77, додека Оклахома бешПе подобра од Мемфис со 116:100.

Резулати: Шарлот – Орландо 83:92, Бостон – Лос Анџелес Клиперс 88:96, Мемфис – Оклахома Сити 100:116, Милвоки – Сан Антонио 77:109, Минесота – Филаделфија 106:99, Њу Орлеанс – Детроит 111:106 (продолжение), Њујорк – Чикаго 83:78, Сакраменто – Јута 101:122 и Голден Стејт – Далас 95:93.

Вечерва играат: Бруклин – ЛА Клиперс и Портланд – Хјустон.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.