Не бркам рекорди, рекордите ме наоѓаат мене

24

Капитенот на португалската репрезентација Кристијано Роналдо по мечот со Украина (1:2) на квалификацискиот турнир за ЕУРО 2020, се осврна на постигнувањето на 700. гол во неговата кариера.

Не секој може да ја достигне таа бројка. Благодарност до моите соиграчи и тренери кои ми помогнаа да станам играч каков што сум. Разочаран сум што не победивме, но горд сум на тимот. Не бркам рекорди, тие самите ме наоѓаат. Без опсесија, тие самите доаѓаат, изјави Роналдо.
Тој головите ги постигна настапувајќи за Спортинг Лисабон, Манчестер јунајтед, Реал Мадрид, Јувентус и репрезентацијата на Португалија

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.