Не добивањето датум е пораз за политиките на Зоран Заев

67

Попладнево на прес конференција се обрати лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

По одлуката на ЕУ лидерите да не се одобри датум за пристапните преговори со Македонија, во Владата се одржуваат политички консултации на повеќе нивоа и се разгледуваат и анализираат сите опции и чекори што ќе бидат преземени по самитот во Брисел.

Попладнево прес конференција одржа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Во партиското седиште на СДСМ пак се одржува координација на партискиот врв и се очекува доаѓањето на Заев..

Прес конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.