Не е реално: Ова не е Шварценегер кога бил млад, туку неговиот син денес!

249

Синот на Арнолд Шварценегер, Џозеф Баен, исто како татко му се занимава со бодибилдинг, а обожавателите на познатиот актер не може да се изначудат колку неговиот вонбрачен син личи на татко му.

Необична е таа приказна за блискоста, бидејќи како што самиот Шварценегер раскажа, не знаел дека станува збор за негов син, додека Џозеф не наполнил седум години и почнал да наликува на својот татко, па така Арнолд „ги склопил коцките“.

Џозеф го има добиено со некогашната помошничка на семејството, Пети Баен.

Како што поминува времети не е тешко да се сфати колку наликуваат еден на друг.

https://www.instagram.com/reel/CE7G0C5Jnpp/?utm_source=ig_embed

View this post on Instagram

“Bend it like @davidbeckham”

A post shared by Joseph Baena (@projoe2) on

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.