Негативен е брисот за ковид-19 кај починатото девојче од Лабуништа, се чекаат резултати од обдукцијата

202

Негативен е брисот за присуство на новиот коронавирус, што посмртно бил земен од 14-годишното девојче од селото Лабуништа, струшко, информираат здравствените власти.

Се чекаат резултатите од обдукцијата за да се дознаат причитните за ненадејната смрт.

Малолетното девојче вчера рано наутро почина на пат кон болниците во Скопје.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.